Co ich łączy?
(%Czyli suma różnic i ich pierwiastków%)
Wystawa w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim to pierwsza wspólna prezentacja prac doktorantów Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie z pracowni profesora Stanisława Baja. To także prestiżowa i nietuzikowa okazja zaprezentowania swoich prac obok obrazów profesora Baja a także asystenta dr Arkadiusza Karapudy. To spotkanie wystawiennicze samych autorów napawa zaciekawieniem. Co nas różni? To oczywiste: umiejętności, doświadczenie malarskie, doświadczenie życiowe. Co nas łączy zatem? Odpowiedź na to pytanie jest mniej jednoznaczna i zarazem interesująca. Czy to przypadek, że znalazłyśmy się w tym samym czasie w pracowni? Czy nasze prace coś łączy w warstwie formalnej lub w warstwie treści? Czy „suma naszych różnic” to wartość i potencjał, a może nasze prace bardziej zyskują w indywidualnym odbiorze?
Pozostawiamy zarówno siebie same jak i widza bez prostych odpowiedzi. Do zobaczenia na wystawie.