Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Data dodania: 24 maja 2013
Zmodyfikowano: 23 listopada 2025
Autor: Radosław Małachwiejczyk
1369383326300143_b.jpg

W sobotę 11 maja hala sportowa Zespołu Szkół Oświatowych nr 2 zamieniła się w taneczny parkiet, gdzie królowały walce, tanga, samby i rumby. Tego dnia odbył się V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Nasze miasto gościło ok. 250 tancerzy z 31 klubów i szkół tanecznych z całej Polski. Uczestnicy walczyli w trzech blokach tanecznych wyodrębnionych ze wzglądu na klasy i kategorie taneczne.
Międzyrzec Podlaski reprezentowały 4 pary w klasach D, C i B. Miejsce IV zajęli: Patryk Zbucki i Dominika Chilimoniuk. Konrad Czopiński i Paulina Kowalewska uplasowali się na IV miejscu w klasie C i klasie B, Karol Chalimoniuk i Aleksandra Olesiejuk zdobyli V miejsce w klasie D, miejsce VI w klasie D wytańczyli: Jakub Leszczyński i Natalia Kowalewska.
Główny sędzia Turnieju Jarzy Oleszczyński z Lublina wielokrotnie podkreślał bardzo wysoki poziom rywalizacji.

Nowością w tym roku był poranny turniej pn. Pierwszy Krok Taneczny, w którym uczestniczyło 70 par początkujących z naszego okręgu, m.in.: Klub Aida z Białej Podlaskiej, Rytm Chełm, Chochlik Lubartów, Axel Lublin, Zamek Lublin. Wszystkich młodziutkich tancerzy nagrodzono medalami i dyplomami.