Trzeci Środowiskowy Plener Malarski 2013 Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, odbył się w dniach od 20 do 27 lipca w podlaskiej wsi Koryciny (powiat siemiatycki) na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Ziołowy Zakątek”.
Uczestnikami tegorocznych warsztatów malarskich byli członkowie MKMS – zespołu, który zaczynał swoją przygodę ze sztuką w 2008 roku, a jego aktualny trzon tworzą osoby uczęszczające na zajęcia z malarstwa i rysunku do pracowni plastycznej MOK: Ewa Gaszewska, Danuta Grzeszyk, Elżbieta Kamasa, Mirosława Sidorczuk, Halina Paprota, Jagoda Patkowska, Zenon Jaszczuk, Klemens Leszczyński i instruktor Krzysztof Stachurski.