Wystawa ćwiczenia z rysunku stanowi przegląd wybranych prac grupy studentów III roku grafiki Wydziału Artystycznego UMCS. Prezentowane rysunki są przykładem autorskich prób twórczej interpretacji tematów realizowanych w piątym semestrze nauki. Wyboru narzędzi, technik, sposobów wykonania i środków artystycznego wyrazu dokonywali samodzielnie autorzy prac. Dla większości uczestników wystawa ta stanowi pierwszy publiczny i udokumentowany pokaz ich twórczej aktywności. Opiekunem artystycznym grupy jest dr hab. Tomasz Świerbutowicz.
W wystawie wzięli udział:
AGNIESZKA STEFANIAK, AGNIESZKA WOJCIECHOWSKA, ANNA RĘKAS, ANNA ZALEWSKA, GABRIELA PIŁAT, JUSTYNA STOŁYHWO, KAJA ILCZUK, KATARZYNA SZCZESNA, MAŁGORZATA TATARCZAK, MARTA SZCZEPAŃSKA, PAVLO PAVELKO, POLA WASILCZYK, SYLWIA GÓRNIAK oraz dr hab. TOMASZ ŚWIERBUTOWICZ